به گزارش روابط عمومی شرکت پارس فولاد سبزوار بالاترین رکورد پیوستگی تولید به مدت ۱۴۷ روز به ثبت رسید.

مجتمع پارس فولاد سبزوار در سال 1400 کاتالیست های قبلی خود را تعویض و با کاتالسیت های شرکت نفت و گاز سرو وارد مدار شد.

این رکورد در حالی رقم خورد که رکوردهای قبلی این شرکت شامل، ثبت رکورد تولید به میزان ۱۱۹ تن بر ساعت در فروردین ماه ۱۴۰۲، ثبت رکورد ماهانه تولید در فروردین ۱۴۰۲ به میزان ۸۳۴۰۶ تن و ارتقا رکورد قبلی به میزان ۹۱ تن،  ثبت رکورد پیوستگی تولید به مدت ۹۱ روز متوالی، ثبت رکورد تولید فصلی به میزان ۲۴۰۶۹۱ تن در فصل بهار، ثبت رکورد تولید ۶ ماهه ماهانه ۴۸۲۱۲۸ تن، ثبت رکورد میزان تولید ماهیانه در مهر ۱۴۰۲ به مقدار ۱۱۳.۱ تن بر ساعت و ثبت رکورد بالاترین میزان تولید اسمی به مقدار ۱۱۰ تن بر ساعت بوده است.

مهندس محسن خسروجردی،کارشناس فرآیند و برنامه‌ریزی شرکت پارس فولاد سبزوار در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی کاتالیست های هتروژن شرکت نفت و گاز سرو به خبرنگار نشریه سرو ماندگار گفت: ریفرمر فولاد سبزوار دی ماه سال 1400 با کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو بارگذاری شد؛ به طوری که با به اشتراک گذاری داده های تولید در طول 5 سال گذشته و با رفع چالش هایی چون موضوعات مربوط به حوزه راکتور سولفورزدایی توانستیم به پروفایل شارژ مناسبی دست پیدا کنیم. که نتیجه استفاده از کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو اینچنین بود که تاکنون توانستیم بیشترین میانگین ریت روزانه ماهانه و سالانه را تجربه کردیم.

همچنین در حاشیه این کارگاه آموزشی ، آقای مهندس علی علیزده مدیر بهره برداری مجتمع پارس سبزوار درباره همکاری های بین دو شرکت نفت و گاز سرو و پارس فولاد سبزوار به خبرنگار نشریه سرو ماندگار گفت:

شارژ اولیه کاتالیست های مجتمع پارس فولاد سبزوار در زمستان 96 انجام گردید که به دلیل پایان یافتن طول عمر کاتالیست های قبلی ریفرمر پارس پولاد، در سال 1400 از کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو استفاده شد. از دیدگاه بهره برداری مسائل فنی مهمی در فعالیت واحد ریفرمر از جمله سنگینی خوراک گاز ورودی و یا ایجاد اختلاف فشار زیاد ، وجود داشت که این مسائل را با کارشناسان و مدیران شرکت نفت و گاز سرو، در میان گذاشتیم. و نتیجه آن استفاده از کاتالیست های این شرکت شد.

وی افزود: شرکت نفت و گاز سرو اولین شرکتی بوده است که وارد تولید کاتالیست های فولادی و پتروشیمی شده است و سابقه طولانی در این حوزه دارد. به طوری که در حوزه ارائه خدمات فنی و پشتیبانی، دسترسی کاملی به کارشناسان و نظرات تخصصی آنها داریم.

 

همچنین در متن پیام مهندس مدیر حسان اسمعیلی مدیر مجتمع پارس فولاد سبزوا، در این رابطه آمده است:

همکاران ارجمندمان در شرکت پارس فولاد سبزوار با همت والای خود ثابت کردند، علاوه بر ارتقای میزان تولید، همواره در مسیر آبادانی، توسعه و سربلندی ایران اسلامی گام برداشته‌اند. وقتی هر روز و هرماه از گوشه و کنار این شرکت، خبر ثبت رکوردهای متعدد تولید به گوش می‌رسد، معنایش جاری بودن طنین زندگی و بانگ پیروزی در جای و جای مجموعه است. حال خرسندیم که با لطف و عنایت پروردگار متعال، در سایه همت، تلاش و همدلی همکاران سختکوش، رکورد پیوستگی تولید به مدت 147 روز در مجتمع پارس فولاد سبزوار به عنوان بالاترین میزان پیوستگی تولید در میان تمام واحدهای احیاء‌مستقیم کشور شکسته شد، امید است که دست در دست یکدیگر، قله‌های افتخار را یکی پس از دیگری فتح نماییم.از همکاران عزیز که با همت، غیرت و تلاش بی‌وقفه، هشتمین رکورد‌ تولید را از ابتدای سال 1402 تاکنون رقم زدند، قدردانی نموده و همچنین از حمایت‌های بی‌دریغ هیئت مدیره و مدیرعامل محترم تشکر و قدردانی می نماییم.

 شرکت نفت و گاز سرو این موفقیت را به مدیریت و مجموعه شرکت پارس فولاد سبزوار تبریک می گوید.