شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو

شركت دانش بنیان توسعه صنايع نفت و گاز سرو (نفت و گاز سرو) با مشاركت بخش خصوصي و سازمان گسترش و نوسازي صنايع ايران (IDRO) در سال 1383 شروع به فعالیت نموده است که از آن زمان تا کنون در زمينه های تحقيق و توليد انواع کاتالیست های صنايع نفت، گاز، پتروشيمي و صنعت فولاد و نیز طراحی و اجرای واحد های GTL (تولید نفت مصنوعی) موفقيت هاي چشم‌گيري كسب نموده است. این شرکت تاکنون توانسته است تمام کاتالیست های مورد استفاده در فرایند تولید متانول، آمونیاک، اوره و کاتالیست تولید گاز اتیلن در صنعت پتروشیمی و کاتالیست های مورد استفاده در تولید گاز هیدروژن در صنعت پالایشگاهی  و نیز کاتالیست های صنایع پایین دستی برای تولید متانول به فرمالدهید و نیز کاتالیست های مورد استفاده در صنایع فولادسازی برای تکنولوژی های PERED و MIDERX را تولید کند.

شرکت نفت و گاز سرو بعنوان یکی از موفقترین شرکت های دانش بنیان کشور شناخته میشود که با پایه گذاری صنعت نوین کاتالیست در ایران، باعث شده است تا ایران به جمع تولیدکنندگان کاتالیست در جهان اضافه شده است.

 با توجه به توانمندی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در حوزه تحقیق و توسعه، این شرکت صاحب دانش فنی تمام کاتالیست های تولیدی خود است ، کلیه محصولات تولیدی این شرکت تحت برند SARV تولید میگردد.
درحال حاضر شرکت نفت و گاز سرو با تکیه بر دانش فنی خود، به عنوان مرجع اصلی تولید و تامین کاتالیست برای مجتمع های پتروشیمی، پالایشگاهی و فولادی کشور به شمار می آید که تاکنون توانسته است بخش بزرگی از نیاز بازار کشور را برطرف نماید. همچنین این شرکت به عنوان تنها شرکت صاحب دانش فنی ساخت و احداث واحدهای پالایشگاهی GTL در ایران فعالیت شناخته می شود.
این شرکت با مجهز بودن به کادر فنی متخصص در حوزه های کسب دانش فنی و ساخت تجهیزات صنعت کاتالیست و مجهز بودن به پیشرفته ترین تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاهی و در اخیتار داشتن بیش از 530 پرسنل هر سال به معرفی محصولات بومی سازی شده می پردازد.
محصولات شرکت توسعه صنايع نفت و گاز سرو باعث گردید تا ایران به جمع معدود کشورهای تولید کننده کاتالیست در جهان پیوسته و تولید این محصولات را از انحصار خارج نماید و در حال حاضر شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو پرچمدار صنعت کاتالیست ایران شناخته می شود.
این شرکت در زمينه های توليد انواع كاتاليست های مورد استفاده صنايع مذکور و ارائه خدمات مهندسی در این زمینه، طراحی و احداث واحدهایGTL و نیز اجرای پروژه‌هاي تحقيقاتی و EPC صنایع نفت و گاز فعاليت مي‌نمايد.

 


سیستم مدیریت یکپارچه
شرکت توسعه صنایع نفت و گاز سرو سیستم مدیریت یکپارچه و کارآمدی راجهت خلق ارزش پایدار و اجرای موفقیت آمیز استراتژی ها و اهداف پایدار خود تحت الزامات مختلف در سطح بین المللی و مکانیسم های کنترلی آنها به شرح ذیل به کار گرفته است که در این زمینه موفق به اخذ گواهی استانداردهای مدیریت یکپارچه از مرجع معتبر بین المللی AGS امریکا شده است. این شرکت مفتخر به بهره مندی از این سیستم تحت الزامات مختلف در سطح بین المللی و مکانیسم های کنترلی آن به منظور دستیابی به اهداف کلان ملی می باشد.

 

ISO 9001:2015

ISO/TS 29001:2010
ISO 14001:2015
ISO 45001:2018


 

 

ماموریت

مأموریت اصلی شرکت نفت و گاز سرو به عنوان یک شرکت دانش بنیان تولیدی، ارائه خدمات فرآیندی شیمیایی- صنعتی با استفاده از تولید کاتالیست و ارائه خدمات فنی مهندسی است.

این شرکت حرکت در مسیر دانش را فلسفه بنیادین خود قرار داده و هرگز از مسیر بسط و توسعه دانش به منظور ارائه خدمات فرآیندی شیمیایی- صنعتی خارج نخواهد شد. هدف بنیادین شرکت، استفاده از دانش برای توسعه صنعتی کشور (توسعه کسب و کار مشتریان و جوامع آنها) است و در این راه محصولات خود را در قالب انواع کاتالیست های صنعتی با هدف تسهیل و تسریع فرآیند، ارائه خدمات فنی و مهندسی، خدمات آزمایشگاهی، تدوین و تولید دانش فنی و همچنین ساخت و فروش تجهیزات صنعتی به مشتریان خود در صنایع فولاد، نفت، گاز و پتروشیمی و سایر صنایع مرتبط ارائه می نماید.

شرکت نفت و گاز سرو همواره در تلاش است تا با بهره گیری از دانش روز جهان و بسط و توسعه آن توسط متخصصان و دانشمندان مجرب ایرانی، بهترین ارزش افزوده ممکن را برای ذینفعان خود فرآهم آورد و خود را متعهد می­داند که در راستای تعالی مشتریان خود کوشش نماید، و خلق ارزش افزوده برای مشتریان را مقدم بر فعالیت­های اقتصادی می­داند.

این شرکت علاوه بر داخل کشور، خدمات خود را به کشورهای همسایه، حوزه CIS و خاورمیانه و شمال آفریقا نیز ارائه می­کند و باور دارد که بهترین روش برای نهادینه کردن اقتصاد مقاومتی، توسعه صادرات دانش بنیان است.

ارزش های بنیادین شرکت نفت و گاز سرو در راستای انجام این ماموریت عبارتند از:

 • مسئولیت پذیری و پاسخگویی در قابل عملکرد
 • حفظ بهبود مستمر، یادگیری فرآگیر و نوآور بودن
 • تلاش در جهت توسعه پایدار اقتصاد کشور
 • تضمین امنیت و کیفیت محصولات
 • احترام به محیط زیست (دوستدار محیط زیست)
 • تکریم کارکنان به عنوان سرمایه اصلی سازمان
 • رضایتمندی مشتریان و سایر ذینفعان
 • بهره وری مستمر و تعالی عملکرد
 • احترام به قوانین و انضباط سازمانی با حفظ اخلاق حرفه ای
 • بومی سازی تکنولوژی های روز دنیا

 

خط و مشی یکپارچه

شرکت دانش بنیان توسعه صنایع نفت و گاز سرو با هدف ایجاد تحول در بخش تخصصی طراحی و اجرای واحد هایGTL  (تولید نفت مصنوعی) و دستیابی به دانش های نوین طراحی و تولید کاتالیست در سال 1383 تاسیس شد. این شرکت با بکارگیری سطح بالای تحقیق و توسعه در فناوری و نیروی انسانی متخصص و استفاده از روش های نوآورانه، به عنوان پیشگام تولید کننده کاتالیست در حوزه فولاد، پتروشیمی و پالایش و تنها دارنده دانش فنی طرح های GTL در ایران شناخته شده و با استعانت از آنها معتبرترین تاییدیه ها را به ارمغان آورده است .

به عنوان یکی از مولفه های ضروری نیل به اهداف کلان مشخص شده در خطوط استراتژیک سازمان، از سیستم ها و فرآیندهای جهانی و سیستم مدیریت جهت حصول اطمینان از توسعه پایدار کسب و کار، ایجاد موقعیت های پیشرو در حوزه ی فعالیت، فرهنگ سازی تعالی عملکرد، محدود نمودن تاثیرات کسب و کار در محیط زیست، بهداشت و ایمنی بهره برداری شده است. عملکرد سیستم اندازه گیری مدیریت و ریسک، طی بررسی مدیریت سالیانه به طور مداوم پایش و صحه گذاری شده و به منظور شناسایی و تعیین پتانسیل های بهبود، ارزیابی می شود. 

 

دستیابی به چشم انداز و تحقق ماموریت از طریق ارزش آفرینی و کسب سود برای ذینفعان، سازمان خود را ملزم به تلاش در محور های ذیل می داند

 1. توجه خلاقانه به نیاز های حال و آتی مشتریان
 2. ارزش آفرینی پایدار و سود آوری بلند مدت سهامداران
 3. تحکیم جایگاه سازمان به عنوان یک شرکت معتبر ملی و فرا منطقه ای
 4. ایجاد فرصت تعامل، کار گروهی و خلاقیت و نوآوری در تمام رده های سازمان
 5. انجام اقدامات کارآمد و اثربخش پایدار محیط زیست