مجتمع صنایع پتروشیمی مسجد سلیمان در اردبیهشت ماه سال جاری راه اندازی شد، نکته حائز اهمیت در این مجتمع ، استفاده از ۸ نوع کاتالیست ایرانی تولید شرکت نفت و گاز سرو در حوزه اوره و آمونیاک است که عملا آن را به عنوان اولین مجتمع پتروشیمی تبدیل کرد که با کاتالیست های تماما ایرانی فعالیت میکند.

فعالیت مناسب کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو باعث ایجاد شرایط ایده آل در فعالیت مجتمع شده به طوری که تولید محصولات پتروشیمی در این مجتمع به سطح پایداری خود رسیده است.
آقای دکتر داوودی مدیرعامل شرکت پتروشیمی مسجد سلیمان در این باره گفت: این مجتمع در حال حاضر با ظرفیت 70درصدی فعالیت داشته روزانه 2000 اوره تولید میکند که ظرف 3-4 ماه آینده مجتمع صنایع مسجد سلیمان به ظرفیت 100 درصد اسمی خود خواهد رسید و بیش از 3250 تن اوره در روز تولید خواهد کرد.
شایان به ذکر است که پتروشیمی مسجد سلیمان از ظرفیت تولید یک میلیون و 700 هزار تن محصول در سال برخودار است که میزان اشتغال مستقیم پروژه در دوره ساخت تا سقف 4000 نفر و اشتغال مستقیم  در دوره بهره برداری بالغ بر 1200 نفر باشد . به طوری که در این مجتمع برای نخستین بار از کاتالیست های ایرانی تولیدی شرکت نفت و گاز سرو استفاده شده است که با صرفه جویی ارزی حدود ۴ میلیون دلار همراه بوده است. کاتالیست های تولید شده توسط شرکت نفت و گاز سرو و استفاده شده در مجتمع پتروشیمی مسجد شامل کاتالیست های هیدروژناسیون ، سولفورزدایی، ریفرمینگ اولیه با بخار آب، ریفرمینگ ثانویه، کاتالیست های شیفت دما بالا و دما پایین، کاتالیست متانیشن و کاتالیست حذف هیدروژن می باشد.
شرکت نفت و گاز سرو به عنوان بنیان گذار صنعت نوین کاتالیست در ایران، از سال 1383 موفق به تولید انواع کاتالیست برای مجتمع های پتروشیمی، پالایشی و فولادی نایل آمده است. به طوری که در سال گذشته نیاز 29 مجتمع مختلف از صنایع فوق را مرتفع نموده است.