اواخر سال ۱۳۹۲، صنعت فولاد کشور شاهد راه‌اندازی یک ریفورمر فولادی با کاتالیست‌های تماما ایرانی، تولیدی شرکت نفت و گاز سرو بود. این امر با پیشگام شدن فولاد مبارکه اصفهان در استفاده از کاتالیست‌های تولید داخل از سال ۱۳۸۵ در کنار  شرکت فولاد خوزستان برای بومی‌سازی کاتالیست‌های احیای مستقیم آهن محقق شد.

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان با ۶ مادول و سه مگامادول در واحد احیای مستقیم به‌عنوان بزرگ‌ترین مجتمع فولادی در تولید آهن‌اسفنجی شناخته می‌شود. به‌طوری  که با اعتماد حاصل‌شده تاکنون ۸ ریفورمر این مجتمع با کاتالیست‌های شرکت نفت و گاز سرو بارگذاری شد و در مدار تولید قرار گرفت که بارگذاری کاتالیست‌های دو مگاریفورمر خرازی و سبا، با محصولات شرکت نفت و گاز سرو،  دو نقطه درخشان این اقدام ملی به شمار می‌آید. هفته گذشته و در عملیات تعمیرات مگامادول سبا مجتمع فولاد مبارکه اصفهان، کاتالیست دیگری از این شرکت در مجتمع فولاد مبارکه اصفهان استفاده شد. کاتالیست‌های سولفورزدایی شرکت نفت و گاز سرو در مخازن سولفورزدایی مگامادول سبا مجتمع فولاد مبارکه اصفهان استفاده شد و این ریفورمر عملا با کاتالیست‌های تماما ایرانی در مدار تولید قرار گرفت و زنجیره کاتالیست موردنیاز صنعت فولاد در این مجتمع تکمیل شد.

مجتمع فولاد مبارکه اصفهان که پیش‌تر نیز از کاتالیست‌های نفت و گاز سرو در این مگامادول برای تولید آهن اسفنجی بهره گرفته بود، با رصد داده‌های فرآیندی و اطلاعات تولیدی واحد مذکور، نقش برجسته این کاتالیست‌ها و پایداری و عملکرد مطلوب آن را مشاهده کرد.

استفاده از گاز طبیعی و همچنین گندله آهن با درصد سولفور زیاد موجب مشکلات عدیده‌ای در واحدهای احیای مستقیم آهن می‌شود ازاین‌رو جاذب‌های سولفورزدایی نقش حیاتی در تولید محصولی باکیفیت ایفا می‌کنند. کاتالیست‌های سولفورزدایی شرکت نفت و گاز سرو با اهتمام و تحقیقات کارشناسان و مهندسان این شرکت تولید شده‌، بنابراین انتظار می‌رود این کاتالیست‌ها عملکردی مطلوب و پایداری بالایی داشته باشند. نسل جدیدی از تکنولوژی تولید کاتالیست در شرکت نفت و گاز سرو برای تولید کاتالیست‌های فولادی استفاده می‌شود که باعث افزایش طول عمر کاتالیست، بهبود عملکرد آن و کاهش هزینه‌های شرکت‌های فولادی در خرید و تعویض این کالای استراتژیک می‌شود. صنعت فولاد کشور در حال حاضر شاهد فعالیت ۱۵ریفورمر و مگاریفورمر با کاتالیست نفت و گاز سرو بوده که نشان از نقش پررنگ شرکت نفت و گاز سرو در صنعت فولاد دارد.