در جلسه دیدار رییس جمهور با نخبگان صنعت و کارآفرینان برتر کشور، امیرهومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو نیز به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم بود.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان در طی چند سال گذشته توانستند با دستاورهای دانشی خود سایه تحریم ها را از صنایع کشور پاک کنند، گفت: شرکت های دانش بنیان با امیدآفرینی که در کشور داشتند توانستند نقش حلقه گمشده بین صنعت و دانشگاه را ایفا کنند و تضمینی از آینده درخشان کشور را به ارمغان آورند.

وی افزود: آنچه که مسلم است، مسیر رشد اقتصادی مستمر و کاهش وابستگی به صادرات نفت خام از ایجاد ارزش افزوده و توجه ویژه به تولید می­گذرد، که نتیجه اصلی آن، ایجاد امید و اعتماد است. بذر امید در دانشگاه باید شکل گیرد که هسته جامعه و صنعت را تشکیل می دهد.  همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند، یاس یعنی بن بست و راهکار آن ایجاد اعتماد و امید است. ما باید امید را در دل دانشگاه ها احیا کنیم، تا باعث اطمینان و جلب اعتماد حوزه نخبگان شود.

امیدآفرینی باعث جلب اعتمادها می شود، و دغدغه صنایع کشور از به روز بودن، و در اختیار داشتن نخبگانی که نجات دهنده های صنعت خواهند بود را تضمین می نماید.

کریمی وثیق در انتهای صحبت های خود با اشاره به اینکه بخش تولید زیان بالایی از قطع برق و گاز را متحمل می شود از رییس جمهور درخواست توجه و رسیدگی ویژه به این حوزه را خواستار شد.

حجت الاسلام رییسی در پاسخ به درخواست های عضو هیئت مدیره انجمن استصنا ، با ابراز تاسف از وضعیت پیش آمده گفت: ما نیز متاسفیم و ناراحتیم از اینکه برق و گاز برای بخش صنعت قطع می شود، با این اتفاق تولید متوقف شده، صادرات کاهش یافته و کارگران بی کار می شوند و ما به هیچ عنوان به این موضوع رضایت نداریم.

وی با بیان اینکه در طول سال جاری جلسات هم اندیشی با تولیدکنندگان به صورت ویژه ادامه خواهد یافت گفت: تا کسب نتیجه در مورد دغدغه های بیان شده از سوی شرکت های حاضر در جلسه بنده شخصا موضوعات را پیگیری خواهم کرد.