"حضور شرکت نفت و گاز سرو به عنوان شریک استراتژیک در هفتمین همایش نیتروژن و گاز سنتز در کشور روسیه"

 

شرکت نفت و گاز سرو به عنوان پیشگام در تولید کاتالیست های گاز سنتز در کشور ایران و با سابقه ارسال 1500 مترمکعب از انواع کاتالیستها به کشور روسیه، بعنوان شریک استراتژیک در هفتمین همایش نیتروژن و گاز سنتز در کشور روسیه شرکت کرد.

همایش نیتروژن و گاز سنتز 2024 روسیه که در آن بیش از 200 نفر از 60 شرکت معتبر از واحدهای متانول و آمونیاک از روسیه و منطقه اوراسیا به همراه شرکت های تامین کننده و سازنده تجهیزات حضور داشتند، شرکت نفت و گاز سرو به عنوان شریک استراتژیک به ارائه آخرین دستاوردهای خود در زمینه تولید کاتالیست پرداخت.

 

مهندس قدیر قیافه؛ عضو هیئت مدیره شرکت نفت  گاز سرو

سرو پتانسیل تولید و صادرات 5000 تن کاتالیست در سال را دارد.

در ابتدای برگزاری همایش، آقای مهندس قدیر قیافه عضو هیات مدیره شرکت نفت و گاز سرو ضمن ارائه یک سخنرانی، به پتانسیل شرکت نفت و گاز سرو در زمینه تولید کاتالیست های چرخه گاز سنتز پرداختند. ایشان با اشاره به آمادگی شرکت نفت و گاز سرو برای تولید کاتالیست های چرخه گاز سنتز به صورت یک پکیج، پیشنه فعالیت های شرکت نفت و گاز سرو در این زمینه را تشریح نمودند.

مهندس قدیر قیافه اشاره کردند که شرکت نفت و گاز سرو با مطالعه دقیق بازار در داخل ایران و کشورهای دارای پتانسیل برای صادرات محصولات، یک ظرفیت 5000 تن در سال برای تولید انواع مختلف کاتالیست ها ایجاد نموده است.

ایشان همچنین به تلاش های شرکت نفت و گاز سرو برای ارائه محصولات با مزیت کیفی بالاتر اشاره نمودند و اعلام کردند که بخش تحقیقات سرو همواره در تلاش برای تولید محصولات با مزیت های کیفی بالاتر هستند بنحوی که برخی از محصولات تولیدی تا کنون توسط شرکت های مطرح بین المللی به بازار عرضه نشده است.

ایشان همچنین اعلام نمودند که بخش خدمات پس از فروش شرکت نفت و گاز سرو فعالانه در کنار مشتریان قرار گرفته است و در حین بارگذاری و راه اندازی خدمات قابل توجهی به مشتریان عرضه کرده است و در آینده­ی نزدیک این خدمات به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت.

 

دکتر علی طاهری؛ مدیر بازاریابی بین المللی شرکت نفت و گاز سرو:

اعلام رضایت مجتمع های روسی از عملکرد کاتالیست های شرکت نفت و گاز سرو

در بخش­ بعدی همایش، دکتر علی طاهری، مدیر بازاریابی بین المللی شرکت نفت و گاز سرو ، به ارائه توانمندی شرکت نفت و گاز سرو در ارائه محصولات با خواص فیزیکی و شیمیایی مختلف جهت به کار گیری در واحدهای آمونیاک و متانول در شرایط عملیاتی مختلف پرداختند. ایشان با اشاره به تلاش های صورت گرفته در زمینه تولید کاتالیست های ریفرمینگ با بخار آب، پایه­ی علمی این فرآیند که منتج به تولید محصول با مزیتهای رقابتی برتر شده است را تشریح کردند.

دکتر طاهری با اشاره به اینکه کاتالیست ریفرمینگ با بخار آب سرو دارای سطح ویژه بالاتر و نیز مقاومت مکانیکی بالاتر نسبت به سایر رقبا است به این نکته اشاره کرد که این دو موضوع باعث شده کاتالیست سرو نسبت به رقبا فعالیت بهتر و طول عمر بالاتر داشته باشد.

ایشان به عملکرد درخشان این کاتالیست در واحدهای ایرانی اشاره نمودند و با ذکر مدارک تائید عملکرد اخذ شده در واحدهای روسیه به این نکته اشاره کردند که واحدهای روسی نیز از فعالیت این کاتالیست رضایت کافی دارند.

در پایان اشاره شد که شرکت نفت و گاز سرو در زمینه کاتالیست های ریفرمینگ با بخار آب دارای 57 رفرنس داخلی است که طول عمر برخی ازآنها به اتمام رسیده و با کاتالیست های سرو مجددا جایگزین شده اند. همچنین در حال حاضر 5 واحد در کشور روسیه و یک واحد در کشور ونزوئلا در حال استفاده از کاتالیست شرکت نفت و گاز سرو هستند و 7 واحد دیگر نیز شامل 5 واحد در روسیه، یک واحد در ونزوئلا و یک واحد در عراق تا پایان سال 2024 از کاتالیست سرو استفاده خواهند نمود.

 

برگزاری جلسات B2B و ادای احترام به مناسبت نکوداشت رئیس جمهور فقید ایران

در حاشیه این نشست جلسات رو در رو B2B با حضور مدیریت شرکت نفت و گاز سرو، آقای مهندس امیر هومن کریمی وثیق و مدیریت مهندسی فروش و توسعه بازار، آقای مهندس محمود رضایی، صورت گرفت و واحدهای مختلف ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های خود اطلاعاتی در مورد خرید کاتالیست های خود در آینده نزدیک در اختیار شرکت نفت و گاز سرو قرار دادند.

شایان ذکر است در ابتدای این همایش و در نکوداشت رئیس جمهور فقید ایران، یک دقیقه سکوت برپا شد و تیم برگزارکننده همایش بابت این اتفاق تلخ با شرکت نفت و گاز سرو ابراز همدردی نمودند.

 

گزارش تصویری

 

 

 

پایان خبر / روابط عمومی شرکت نفت و گاز سرو