نفت و گاز سرو در کنار شرکت های پتروشیمی و پالایش نفت، جشن بومی سازی کاتالیست های استراتژیک را برگزار نمودند.

 

 

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت و گاز سرو بعنوان شرکتی پیشرو در صنایع پتروشیمی، پالایش و فولاد کشور توانست در سال جاری کاتالیست استراتژیک سنتز متانول و کاتالیست شیفت دما پایین را بومی سازی نموده و در مجتمع های پتروشیمی شیراز و پالایش نفت شیراز بارگذاری نماید.

این محصولات جدید در همایش بومی سازی کاتالیست در صنایع پتروشیمی و پالایش نفت ، به میزبانی شرکت نفت وگاز سرو در هفته گذشته رونمایی شد.

 

 

در این همایش سخنرانی هایی از سوی شرکت های ملی صنایع پتروشیمی، معاونت علمی و فناوری، وزارت صمت، شرکت پتروشیمی شیراز، پالایش نفت شیراز، پتروشیمی رازی، پتروشیمی پردیس نیز برگزار گردید که به رویکردهای بومی سازی کاتالسیت و نیز بررسی نتایج عملکردی شرکت نفت و گاز سرو پرداخته شد که گزارش کامل این همایش در قالب کتابچه ای در هفته آینده منتشر خواهد شد.

امیرهومن کریمی‌وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو در این همایش عنوان کرد:‌ تلاش ما در برگزاری این همایش این بود که بتوانیم به عنوان یک شرکت دانش بنیان و ریشه دار بتوانیم چالش های صنعت پتروشیمی و پالایشی کشور را در حوزه کاتالیست مطرح و به بحث بگذاریم تا مسیر را برای توسعه پایدار این صنعت ایجاد نماییم. که امیدواریم این مسیر با تلاش های صورت گرفته، ادامه یابد.

وی ادامه داد: امیدواریم توانسته باشیم با معرفی دو محصول جدید کاتالیست سنتز متانول و شیفت دما پایین ، گام های موثری در بومی سازی کامل صنعت کاتالیست برداشته باشیم.

این همایش با حضور 250 مدعو از صنعت پتروشیمی و پالایش نفت برگزار گردید که استقبال چشمگیری در نوع خود به شمار می آید. در این همایش بر لزوم استفاده از کالای ایرانی و حمایت و سرمایه گذاری بر دانش شرکت نفت وگاز سرو توسط سخنران ها تاکید شد.

همچنین شرکت پتروشیمی شیراز به واسطه استفاده از کاتالسیت سنتز متانول تولیدی شرکت نفت و گاز تاییدیه عملکرد این محصول ایرانی را برای نخستین بار صادر نمود، که به عنوان تاییدیه معتبر برای استفاده از این کاتالیست ایرانی در مجتمع های دیگر تولیدکننده متانول شناخته شود.

نفت و گاز سرو بعنوان تولیدکننده کاتالیست های زنجیره فرآیند متانول، اوره و آمونیاک در صنعت کاتالیست جهان شناخته می شود که توانسته است با تولیدات خود سهم قابل توجهی از نیاز صنایع فوق را برطرف نماید.

 

 

در این همایش اشخاص برجسته ای چون دکتر مهدی صادقی نیارکی، معاون صنایع وزارت صمت، دکتر اسماعیل قنبریان، معاون شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، دکتر محمدحسین بهشتی، رئیس مرکز طرح های کلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس غلامرضا جوکار، مدیرعامل جدید شرکت پتروشیمی بوشهر و مدیرعامل وقت شرکت پتروشیمی مروارید، مهندس عبدالرحمان قنبریان، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز، مهندس محمد رضا میراحمدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی زاگرس، مهندس اسماعیل بردیده، مدیرمجتمع شرکت پتروشیمی رازی، مهندس علیرضا عروجی، سرپرست فرایند شرکت پتروشیمی پردیس، دکتر فضل الله زارعی کردشولی، سرپرست فرآیند شرکت پتروشیمی شیراز، مهندس محسن صفاری، کارشناس فرآیند شرکت پتروشیمی رازی، مهندس بهروز مومن زاده، کارشناس ارشد فرآیند شرکت پالایش نفت شیراز، در کنار مدیران شرکت نفت و گاز سرو به ایراد سخنرانی پرداختند. همچنین این همایش با حضور چهره های برجسته دیگری چون مهندس حسین شهریاری، مدیرعامل گروه گسترش انرژی نفت و گاز پارسیان، مهندس محمدرضا سلیمان زاده، مدیرتولید شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، مهندس غلامحسین رمضان پور مدیرعامل شرکت پالایش نفت امام خمینی شازند، مهندس حسن حکیمی، مدیرمجتمع پتروشیمی کرمانشاه، و.. همراه بود.

همچنین در این همایش گواهی عملکرد کاتالیست سنتز متانول، بعنوان یکی از استراتژیک ترین کاتالیست های بومی شده در صنعت ایران، از جانب مدیرعامل شرکت پتروشیمی شیراز به مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو اهدا گردید. آقای مهندس کریمی وثیق مدیرعامل شرکت نفت و گاز سرو در اینباره گفت: کاتالسیت کالایی است که اعتماد کردن به کیفیت آن به راحتی در حوزه صنعت صورت نمی پذیرد، امیدواریم بتوانیم در کنار این روند اعتمادسازی که از پی همدلی ها بعمل می آید، آینده ای روشن برای سرفرازی کشور را فراهم آورد.

نخستین همایش بومی سازی کاتالیست در صنایع پتروشیمی و پالایش نفت کشور به میزبانی شرکت نفت و گاز سرو در طی دو روز و با ایراد 19 سخنرانی کلیدی و تخصصی و مشارکت 187 نفر مدعو از مدیران، معاونین و کارشناسان صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، پالایش در آذرماه سال 1398 برگزار شد.