بیستمین کارگاه آموزشی کاتالیست به میزبانی شرکت نفت و گاز سرو و با همکاری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در محل آکادمی فولاد برگزار شد!

 شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو به عنوان پیشگام تولید کاتالیست در صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش، بیستمین دوره از کارگاه های آموزشی کاتالیست با تدریس آقای دکتر مهران رضایی، عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران و مدیر مهندسی تحقیقات کاتالیست شرکت نفت و گاز سرو را با همکاری آکادمی فولاد ایران در محل انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار نمود.

این دوره در تابستان امسال با استقبال گسترده ای از سوی صنعت فولاد مواجه گشت که با مشارکت 11 شرکت بزرگ فولادی و حضور 46 دانشپذیر همراه بود که توانست رکورد جدیدی در برگزاری دوره های آموزشی آکادمی فولاد ایران ثبت نماید.

مهندس محمود رضایی، مدیر مهندسی فروش شرکت نفت و گاز سرو در مصاحبه با چیلان و حاشیه برگزاری این رویداد گفت: شرکت نفت وگاز سرو به عنوان یکی از بازوهای مستحکم صنعت در تولید کاتالیست توانسته است تاکنون بیش از 4000 تن از انواع کاتالیست­های صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش را تولید نماید. که این دستاورد منحصر به فرد به پشتوانه دانش بالای متخصصین شرکت نفت و گاز سرو و توانمندی این سازمان در حوزه کاتالیست است.

محمود رضایی با اشاره به این موضوع که نفت و گاز سرو بنیان­گذار صنعت کاتالیست در کشور شناخته می شود، افزود: به عنوان یک وظیفه ملی بر خود میدانیم که نقش خود را در توسعه پایدار صنعت فولاد ایفا نماییم. از اینرو اعتقاد داریم که دستیابی به این هدف تنها از مسیر نوآوری، حفظ کیفیت و توسعه سبد محصولات میسر است.

آموزش، راهکاری برای ایجاد زبان مشترک میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان کالای استراتژیک

مدیر مهندسی فروش شرکت نفت و گاز سرو اضافه کرد: شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو تاکنون دو کتاب تخصصی در حوزه کاتالیست به چاپ رسانده است و برای صنایع فولاد، پتروشیمی و کاتالیست تاکنون 20 کارگاه  آموزشی برگزار و نیز 460 گواهی پایان دوره را برای کارشناسان، مدیران و متخصصان صنایع مذکور صادر نموده است.

وی افزود: از آنجا که کاتالیست محصولی استراتژیک بوده و پارامترهای کنترلی فراوانی در تولید و بهره برداری دارد لذا نیاز است تا ارائه خدمات آموزشی را در کنار اهداف دیگر به مشتریان خود ارائه نماییم. از اینرو امروز شاهد برگزاری بیستمین دوره آموزشی کاتالیست هستیم که با حضور چشمگیر و استقبال بالایی از سوی مدیران و متخصصین صنعت فولاد همراه بوده است. که

رضایی با بیان این که همزبانی میان تولیدکننده و مصرف کننده کاتالیست در افزایش بهره­وری و راندمان تولیدات مجتمع­های مصرف کننده آن میتواند موثر باشد افزود: این شرکت دانش بنیان طبق رسالت خود با توجه به بومی سازی صورت گرفته در حوزه کاتالیست، و بر مبنای ارائه خدمات فنی و مهندسی با هدف ارتقای سطح علمی و توان متخصصان کشور برای استفاده بهینه از کاتالیست‌های واحدهای تولیدی کشور و آشنایی با شرایط و عوامل موثر در عملکرد کاتالیست دوره‌های فوق را از چند سال قبل برای نخستین بار در کشور برگزار می‌کند.