همزمان با عید سعید فطر، بزرگترین ریفرمر فولادی کشور و منطقه خاورمیانه در مجتمع توسعه آهن و فولاد گل گهر آغاز به فعالیت نمود.

به گزارش  چیلان ، ریفرمر کوثر مجتمع گل گهر که ظرفیت ۲ میلیون تن دارا است، در سال گذشته با کاتالیست های ایرانی شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو بارگذاری گردید که پس از انجام تست های پیش راه اندازی در هفته جاری در مدار تولید قرار گرفت.

امیر هومن کریمی وثیق مدیرعامل شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو در گفتگو با  چیلان  این موفقیت را به مدیران و متخصصان شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و مدیرعامل مجموعه تبریک گفته و اعلام نمود: مسیر رو به رشد خودکفایی و بومی سازی کاتالیست های مورد استفاده در صنعت فولاد توسط شرکت نفت و گاز سرو در سال جاری با سرعت بیشتری در حال انجام است که در حال حاضر بیش از ۳۵ درصد از فولاد کشور با کاتالیست های تولیدی شرکت نفت و گاز سرو در حال فعالیت بوده و با هدف گذاری های انجام شده این مقدار تا سال ۱۳۹۹ به بیش از ۸۵ درصد خواهد رسید.

گفتنی است، شرکت دانش بنیان نفت و گاز سرو به عنوان پیشگام تولید کاتالیست صنایع فولاد، پتروشیمی و پالایش در ایران تاکنون موفق به تولید انواع کاتالیست های مختلف شده است که باعث گردید تا نام کشور ایران به جمع معدود کشورهای صاحب دانش فنی کاتالیست اضافه شود.

راه اندازی گلگهر

 

لینک خبرhttp://chilanonline.com/2018/06/18/18799/